|  | 

Jasienica 24 pl

KALISZ

KALISZ
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Obozy narciarskie w Austrii (2)Kalisz to drugie pod względem wielkości miasto w Wielkopolsce leżące w bardzo malowniczej dolinie rzeki Prosny. Miasto zaczęło intensywnie się rozwijać już w czasach rzymskich, gdyż leżało na drodze ?bursztynowego szlaku?. Obecnie ma około 110 tysięcy mieszkańców.
Jest bardzo ciekawym i urokliwym miastem gdzie pamiątki z przeszłości łączą się z teraźniejszością. Co warto zwiedzić w tym mieście? Na samym początku tej listy jest niewątpliwie kaliski ratusz, gdzie na terenie wieży znajduje się ekspozycja przedstawiająca dzieje tego starego miasta, a z tarasu widokowego rozpościera się wspaniała panorama miasta.
Następnym wspaniałym obiektem w Kaliszu jest teatr, którego tradycje związane są z ?ojcem sceny narodowej? Wojciechem Bogusławskim, który zawitał wraz ze swoim zespołem do tego miasta w 1800 roku.
Następna na liście jest gotycka bazylika zbudowana w połowie czternastego wieku i po zniszczeniach w połowie osiemnastego wieku odbudowana w stylu późnobarokowym.
Ciekawy jest także park miejski założony w dolinie Prosny już w roku 1798 roku. Ukształtowany jest w angielskim stylu i zajmuje prawie 25 hektarów powierzchni.

Podobne wpisy o podróżach:

kalisz

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

 • Ireneusz Furczyk

  Ireneusz Furczyk

  „Leśni” [W latach 1945-1947] polskie podziemie zbrojne kontynuowało walkę w nadziei na odzyskanie niepodległości. Jednak świadomość siły sowieckiego imperium sprawiała, że jego dowódcy nie widzieli możliwości samodzielnego jej wywalczenia. Liczyli na wybuch wojny między zachodnimi aliantami a ZSRS lub zwycięstwo Mikołajczyka w zapowiedzianych wyborach do Sejmu Ustawodawczego. Akcje zbrojne starali się ograniczać do minimum miały

 • Lot Kraków Dortmund

  Lot Kraków Dortmund

  Do zachodniego sąsiada sprawnie i tanio Lata emigracji zarobkowej na Zachód zdążyły już zaowocować bogatą ofertą lotów z Polski do niemal wszystkich krajów europejskich – lecz wciąż jednak pozostaje co najmniej kilka kierunków, z którymi komunikacja jest utrudniona. Nie należy tego mylić z niemożliwością, bo dostać dziś można się naprawdę wszędzie, lecz nie ma zarazem

 • Hotele Kraków Kazimierz

  Hotele Kraków Kazimierz

  Nocleg w sercu krakowskiego Kazimierza Marzysz o zwiedzeniu Krakowa? Chciałbyś spędzić uroczy weekend z drugą połówką? Albo może skorzystać z urlopu i zabrać rodzinę w ciekawe miejsca? Niezależnie od tego na jak długo zawitasz do stolicy Małopolski, albo jakie będą Twoje cele, jedno jest pewne- musisz wybrać odpowiedni hotel, który zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz.

 • Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim

  Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim

  Wiele osób decydujących się na wyjazdy wakacyjne wybiera bardzo często w tym celu uroczo położone miejsca nad naszym morzem. To właśnie duży wzrost popularności przyczynił się do tego, że wiele osób posiadających własne pensjonaty zaczęło konkurować ze sobą o potencjalnego klienta przybywającego w te regiony w charakterze turysty. W celu przyciągnięcia jego większej uwagi zaczęto

 • Bilety lotnicze

  Bilety lotnicze

  Śpiewać każdy może, i tak samo można byłoby zaśpiewać o podróżach, ponieważ obecnie podróżować może każdy. Bilety lotnicze są tanie i pozwalają na bardzo szybkie przemieszczanie się z jednej miejscowości do drugiej lub z jednego kraju do drugiego. Wszystko zależy od naszych marzeń, dyspozycji czasowej, finansowej i fantazji. W końcu ktoś może chcieć jednego dnia