|  | 

Ireneusz Furczyk

POZNAŃ

POZNAŃ
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoznań to kolebka polskiej państwowości, miasto z tradycjami, ale i nowoczesne. Jest znane z międzynarodowych targów handlowych, zabytków, festiwalu teatralnego i najlepszego w kraju toru regatowego. Do najbardziej ciekawych miejsc w Poznaniu wartych obejrzenia są:
Ostrów Tumski i bazylika, w której znajduje się chrzcielnica z X wieku, w której chrztu dostąpił pierwszy władca Polski Mieszko I. W Złotej Kaplicy znajduje się sarkofag Mieszka i spiżowe posagi polskich władców.
Barokowy kościół pod wezwaniem św. Stanisława pełen jest pięknych sztukaterii i kolorowych plafonów, a organy (odbywają się tu koncerty m organowe) uważane są za jedne z najlepszych w Polsce.
Poznańska palmiarnia jest jedną z największych w całej Europie. Składa się z dwunastu połączonych ze sobą pawilonów, które podzielone są na strefy klimatyczne. Rośnie tu prawie 700 gatunków roślin.
Malta jest ulubionym miejscem wypoczynkowym: jest tu sztuczne jezioro (bardzo malowniczo położone) są kąpieliska i place zabaw dal dzieci i znany jeden z najpiękniejszych w Europie tor regatowy.

Podobne wpisy o podróżach:

poznan

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

 • Jasienica 24 pl

  Jasienica 24 pl

  Modlitwa Sił Zbrojnych Modlitwa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych rozpoczyna się od wezwania Boga Wszechmogącego, jako dawcy siły i mocy w walce o Polskę. Następnie jest wspominana krew braci naszych, pomordowanych przez hitlerowców i komunistów, a później wspominani są wysiedleni na Wschód i Zachód. Wiara w nieśmiertelność dusz i odkupieńczą moc cierpienia z Chrystusem podyktowała następne

 • Loty Kraków Bruksela

  Loty Kraków Bruksela

  Podróż do Brukseli Bez problemu w internecie łatwo jest znaleźć tanie bilety na loty Kraków Bruksela. Przewoźnik, który obsługuje ten rodzaj lotu nie tylko proponuje loty z Krakowa, ale także z Warszawy. W przypadku kiedy nie mamy określonego czasu, kiedy musimy dostać się do Brukseli, łatwiej jest trafić na niską cenę przelotu. Wyloty organizowane są

 • Wyjazdy na pielgrzymki Kraków

  Wyjazdy na pielgrzymki Kraków

  Kultura pielgrzymkowa w Polsce Wiele krajów ma swoje tradycje związane ze spędzaniem wakacji, w Polsce wciąż bardzo popularne są pielgrzymki. Jeśli zwrócimy uwagę na statystyki to jesteśmy w czołówce pielgrzymujących państw. Polacy bardzo chętnie organizują wyjazdy na pielgrzymki kraków, z dużych miast autokarowe wyjazdy w różne miejsca kultu w kraju i za granicą. Jednym z

 • Loty Warszawa Hong Kong

  Loty Warszawa Hong Kong

  Ceny lotów w bardzo szybki sposób spadają. Wiele osób decyduje się właśnie na taki typ wypoczynku. Poluje na okazje cenowe i wybiera loty w najdalsze zakątki świata. Czasem są to bardzo popularne kierunki. Wiele osób decyduje się na Loty Warszawa Hong Kong. Hong Kong to bardzo ciekawe miasto, które jest z całą pewnością warte obejrzenia.

 • Kwatery Miedzyzdroje

  Kwatery Miedzyzdroje

  Od czasu do czasu na pewno zdarza ci się zatrzymać w jakimś hotelu bądź przenocować w pewnym pensjonacie. To znaczy, że regularnie korzystasz z usług baz noclegowych. Czy wiesz jednak, że dzielą się one na kilka poszczególnych grup? Wśród baz znajdujesz zawsze bazy sezonowe i bazy całoroczne. Te pierwsze wykorzystywane są przez ciebie głównie w